Tournament Results
Non-contact Divisions
70
lbs. & under – White, Orange
1st
Keanna Foster – South Delta
2nd Alina Wang – Langley
3rd Rob Roy MacKenzie –
South Delta
3rd Emily Ison – North
Richmond
70
lbs. & under – Blue
1st
Tia Phan – Victoria
2nd Vasu Dut Mittal –
Surrey
3rd Sophie Evans
71
– 90 lbs. – White, Orange
1st
Justin Gutsell – Penticton West
2nd Davin Gutsell –
Penticton West
3rd Kaajal Khangura –
Surrey
3rd Rohan Khangura –
Surrey
71
– 90 lbs. – Blue
1st
Cole Radke – Surrey
2nd Troy Weatherly – South
Delta
3rd Matreya Scarrwener –
Kitsilano West
91
– 100 lbs. – Blue
1st
Shea Melenka – Marpole
2nd Nicholas Browne –
Langley
3rd Forest Scarrwener –
Kitsilano West
3rd Adam Lavoie – Victoria
Knockdown Divisions
12
& under - 59 lbs. & under
1st
Takaji Kinnis – Victoria
2nd Christoph Klimach –
Victoria
3rd Ivy Nguyen – Victoria
3rd Tia Phan – Victoria
12
& under – 60 – 70 lbs.
1st
Stefan Klimach – Victoria
2nd Shelby Gingrich – North
Richmond
3rd Kenzie Wrightson –
North Richmond
3rd Bryce Mackay –
Penticton West
12
& under – 71 – 85 lbs.
1st
Tai Phan – Victoria
2nd Ken Yamasawa – Victoria
3rd Amir Habity – Victoria
3rd Matreya Scarrwener –
Kitsilano West
12
& under - 86 – 100 lbs.
1st
Adam Lavoie – Victoria
2nd Cole Radke – Surrey
3rd Forest Scarrwener –
Kitsilano West
3rd Nicholas Browne –
Langley
12
& under – 101 lbs. & over
1st
Joshua Aubuchon – Kitsilano West
2nd Selena Joe – Penticton
West
3rd Deshan Kular – Surrey
3rd Sequoia Marchand -
Langley
Boys 13 – 14 yrs
1st
Tyler Radke – Surrey
2nd Josh Reddy – Surrey
3rd Jacob Herbert –
Langley
Girls 13 – 14 yrs
1st
Alissa Kinnis – Victoria
2nd Simran Purewal –
Surrey
3rd Riley Nordin –
Coquitlam
Boys 15 – 16 yrs
1st
Eric Ly – Coquitlam
2nd Niel Cinco – Newton
3rd Mitchell Gowing –
Penticton West
Girls 15 – 16 yrs
1st
Jenifer Antal – Vancouver Collingwood
2nd Rebekah Gingrich –
North Richmond
Mens CB 17 & 18 yrs.
1st
Jordan Tudge – South Delta
2nd William Cheeny –
Richmond East
3rd Jeffrey Yiu – Vancouver
Killarney
3rd Kyle Johnstone – South
Delta
Womens 17 & over LW
1st
Mie Kinnis – Victoria
2nd Shella Gallardo –
Richmond East
3rd Elizabeth Sharr –
Victoria
3rd Eden Thibideau – North
Richmond
Womens 17 & over HW
1st
Sue Marchand – Langley
2nd Darla Nordin –
Coquitlam
3rd Shoko Takahashi –
Vancouver Collingwood
3rd Jo-Anne Redublo –
Turnbull’s
Mens CB 19 & over LW
1st
Dallin Anderson – North Richmond
2nd Masaki Takeo –
Vancouver Downtown
3rd Greg Mason – Vancouver
Downtown
3rd Hiroshi Deguchi –
Vancouver Downtown
Mens CB 19 & over HW
1st
Dan Penney – Richmond East
2nd Steve Soley –
Turnbull’s
3rd Caro Corentin –
Keremeos
3rd Peter Aduna – Richmond
East
Seniors 35 years & over
1st
Bruce Laffling – Richmond South Arm
2nd Jim Head – Newton
Open Division LW
1st
Anthony Evangelista - Kitsilano West
2nd Gerald Gutierrez –
Richmond East
3rd Duc Ngo – Vancouver
Collingwood
3rd Tyler Measusette –
North Richmond
Open Division HW
1st
Pasha Mykhaylov – Vancouver West
2nd Matthew Hitchen –
Coquitlam
3rd Ricardo Lacelle –
Penticton
3rd Ryan Desrochers -
Langley